OSP Słubice
Nowy samochód specjalny dla płockich strażaków już w przyszłym roku

Nowy samochód specjalny dla płockich strażaków już w przyszłym roku

Każdy nowy sprzęt, który trafia do jednostek ochrony przeciwpożarowej ma za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców oraz samych ratowników.

Z informacji publicznych wynika, iż już w połowie przyszłego roku do jednej z JRG, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku trafi specjalistyczny samochód wyposażony w podnośnik hydrauliczny o wysokości ratowniczej 23 m.

Przetarg na dostawę 12 tego typu pojazdów ogłosiła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. W ramach tego przetargu, pojazdy trafią do: KM PSP w Łodzi, KP PSP w Olkuszu, KM PSP w Gdyni, KM PSP w Słupsku, KM PSP w Nowym Dworze Gdańskim, KP PSP w Strzelcach Opolskich, KM PSP w Rudzie Śląskiej, KP PSP w Stalowej Woli, KM PSP w Tarnobrzegu, KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim, KP PSP w Szczecinku oraz KM PSP w Płocku.

Kilka dni temu, 27 grudnia odbyło się otwarcie ofert w ww. przetargu. Zgodnie z dokumentacją jako wykonawca zadania wybrana została firma Fabryka Maszyn BUMAR-KOSZALIN S.A. Samochody mają trafić do strażaków do końca lipca 2018 roku.
Biorąc pod uwagę ofertę firmy, najpewniej do strażaków trafią podnośniki PMT-25D, które montowane są na podwoziu MAN TGL 12.250 4x2BB o DMC 12 t. Z danych na stornie producenta wynika, iż wysięgnik posiada maksymalną wysokość ratowniczą 23 m, natomiast maksymalna wysokość robocza to 25 m. Dodatkowo wysięgnik wyposażony jest w suchy pion wodny, dodatkowe sterowanie w koszu oraz maksymalny udźwig 265 kg.

Będzie to drugi tego typu pojazd w KM PSP w Płocku, w tej chwili bliźniaczy pojazd służy w JRG nr 3 w Płocku. Będzie to również 5 tego rodzaju pojazd na terenie powiatu płockiego: 361[M]54 SCH 30 Volvo – JRG nr 1 w Płocku, 361[M]53 SH 18 Star – JRG nr 1 w Płocku, 363[M]56 SHD 25 MAN – JRG nr 3 w Płocku oraz 369[M]67 Star – OSP w Słubicach.

Zdjęcia strona producenta.

Dołącz do nas
Google+