OSP Słubice
Nowe samochody w płockich JRG

Nowe samochody w płockich JRG

Zakończenie roku przyniosło nowy sprzęt dla płockich strażaków. Na wyposażenie dwóch płockich JRG trafiły dwa nowe samochody specjalne.

W drugiej połowie lipca br. odbyła się procedura otwarcia ofert na dostawę dwóch lekkich samochodów ratownictwa technicznego. Ostatecznie przetarg wygrała firma DRAGON z Dąbrowy Górniczej, która do 27 listopada zobowiązała się dostarczyć dwa fabrycznie nowe samochody za łączną kwotę niespełna 445 tys. zł.

Finalnie dwa nowe samochody trafią do JRG nr 2 i JRG nr 3 w Płocku, gdzie nosić będą numery operacyjne, odpowiednio: 362[M]40 i 363[M]40. W przypadku JRG nr 3 pojazd zastąpi wysłużony już GLBA-Rt na podwoziu Iveco, natomiast w przypadku JRG nr 2 będzie to pierwszy lekki samochód ratownictwa technicznego. Zabudowy wykonane zostały na podwoziu samochodu Opel Movano 4x2, którego dopuszczalna masa całkowita (DMC) wynosi 4,5 tony, a moc silnika to 120 kW. Wewnątrz pojazdu znalazło się miejsce dla minimum pięcioosobowej załogi. Na tylnej osi, będącej osią napędową pojazdu, zamontowane są koła bliźniacze. Zgodnie z dokumentacją przetargową, zamieszczoną na stronie KM PSP w Płocku, pojazdy wyposażone są w zbiorniki na wodę o pojemności 200 l oraz agregaty wysokociśnieniowe. Dodatkowo pojazdy wyposażone są w pneumatycznie wysuwane maszty oświetleniowe LED, którymi można sterować za pomocą pilota oraz wyciągarki samochodowe, zamontowane z przodu pojazdu. Pojazdy posiadają układ skrytek 2+2+1, które zabezpieczone są żaluzjami wodno i pyłoszczelnymi. Dachy pojazdów, w części zabudowy, wykonane są w formie podestu roboczego, który dodatkowo wyposażony jest w skrzynie sprzętowe.

Kolegom z JRG nr 2 i nr 3 serdecznie gratulujemy nowego sprzętu. Jesteśmy przekonani, iż będą one dobrze służyć. Życzymy niezawodności oraz tyle powrotów ile wyjazdów!

Należy pamiętać, iż nasza gmina znajduje się w rejonie chronionym JRG nr 2. Nowy pojazd z pewnością przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.

Zdjęcia FanPage producenta: https://www.facebook.com/Dragon.Samochody.Pozarnicze/

Dołącz do nas
Google+