OSP Słubice
IMGW ostrzega przed oblodzeniem!

IMGW ostrzega przed oblodzeniem!

Temperatura w okolicach zera stopni i opady deszczu lub deszczu ze śniegiem niestety nie wróżą nic dobrego. Taka aura może prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji, głównie na drodze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, w trzystopniowej skali, dla województwa mazowieckiego. Alert dotyczy możliwości wystąpienia oblodzenia, zamarzania powierzchni mokrych dróg i chodników. O spadku temperatury informują również meteorogramy na stronie meteo.pl. Warto pamiętać, iż z pozoru czarna i bezpieczna jezdnia może być bardzo śliska i co za tym idzie niebezpieczna.

OSTRZEŻENIE Nr 79
Oblodzenie/1
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-12-30 02:00:00 do 2017-12-30 09:00:00
Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, przy gruncie od -3°C do -1°C.
Prawdopodobieństwo: 80% (Oblodzenie)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-12-29 11:52:00
Synoptyk IMGW-PIB: Ewa Łapińska
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie

Niezmiennie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie w takich warunkach. Zawsze zastanówmy się nad koniecznością przemieszczania się w takich warunkach, rozważmy czasowe pozostanie w domach. W przypadku wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń, w tym zdarzeń drogowych, należy niezwłocznie zgłosić fakt ich wystąpienia na numery alarmowe. Numery alarmowe: 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby), 999 – Pogotowie Ratunkowe, 998 – Państwowa Straż Pożarna, 997 – Policja. W każdym przypadku należy dokładnie przedstawić dyżurnemu zaistniałą sytuację, podjęta zostanie wtedy decyzja o interwencji i skierowaniu na miejsce konkretnych służby.

http://www.imgw.pl/

http://www.meteo.pl/

Dołącz do nas
Google+