OSP Słubice
Będzie mocno wiało!

Będzie mocno wiało!

Od kilku dni prognozy meteorologiczne informują, że możemy zapomnieć o białych świętach ze śniegiem i mrozem. Należy nastawić się na święta obfitujące w opady deszczu i niestety w silne podmuchy wiatru.

Ostrzeżenia na najbliższe dni wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dotyczą one silnego wiatru. Podobne dane wynikają z meteorogramów na stronie meteo.pl, wg. nich porywy wiatru w najbliższych godzinach mogą dochodzić do ok. 90 km/h. Niestety takie porywy mogą już doprowadzać do łamania gałęzi, powalania drzewa, zrywania linii energetycznych, a nawet zrywania dachów z budynków.

OSTRZEŻENIE Nr 77
Silny wiatr/1
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-12-23 22:00:00 do 2017-12-24 10:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie dość silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu.
Prawdopodobieństwo: 85% (Silny wiatr)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-12-23 10:23:00
Synoptyk IMGW-PIB: Michał Jaworski
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie

Podczas występowania gwałtownych zdarzeń prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, powstrzymanie się od podróży i pozostanie w domach. W przypadku zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem lub intensywnymi opadami deszczu, takich jak m.in.: zerwane lub uszkodzone dachy, powalone na drogi i chodniki drzewa, wiszące, niebezpiecznie, złamane gałęzie czy lokalne podtopienia, należy ten fakt zgłosić pod numery alarmowe 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. Pamiętajmy, że od naszej reakcji na zagrożenie może zależeć ludzkie życie lub zdrowie.

http://www.imgw.pl/

http://www.meteo.pl/

Dołącz do nas
Google+