OSP Słubice
Uwaga na marznące opady!

Uwaga na marznące opady!

Temperatura powietrza w najbliższych godzinach może wahać się z ujemnej na dodatnią, co w połączeniu z opadami może doprowadzić do gołoledzi.

Meteorogramy wskazują zmiany w pogodzie, po kilku dniach ujemnych temperatur ma dojść do zmiany na plus. Dodatkowo prognozowane są opady śniegu, śniegu z deszczem oraz deszczu, co przy ujemnych temperaturach i zmarzniętej ziemi może doprowadzić do znacznego pogorszenia warunków drogowych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1-go stopnia, w trzystopniowej skali, dla m.in. województwa mazowieckiego, które dotyczy możliwości wystąpienia marznących opadów.

OSTRZEŻENIE Nr 76
Opady marznące/1
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-12-21 06:00:00 do 2017-12-21 22:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem, a w końcu w opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź.
Prawdopodobieństwo: 85% (Opady marznące)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-12-20 13:02:00
Synoptyk IMGW-PIB: Michał Jaworski
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie

Taka aura może przyczyniać się do powstawania zagrożeń dla życia, zdrowia oraz mienia, w tym m.in. zdarzeń drogowych, zdarzeń związanych z powalonymi drzewami i złamanymi pod ciężarem mokrego śniegu gałęziami, lokalnymi podtopieniami, itp. W przypadku wystąpienia tego typu zdarzeń należy niezwłocznie zgłosić fakt ich wystąpienia na numery alarmowe. W zależności od zdarzenia na numer 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby), 999 – Pogotowie Ratunkowe, 998 – Państwowa Straż Pożarna, 997 – Policja. W każdym przypadku należy dokładnie przedstawić dyżurnemu zaistniałą sytuację, podjęta zostanie wtedy decyzja o interwencji i skierowaniu na miejsce konkretnych służby.

http://www.meteo.pl/

http://www.imgw.pl/

http://pogodynka.pl/

Dołącz do nas
Google+