OSP Słubice
Uwaga, pierwszy atak zimy

Uwaga, pierwszy atak zimy

Prognozy na najbliższe dni zapowiadają intensywne opady deszczu ze śniegiem, śniegu oraz możliwe przymrozki, niestety oznacza to kiepskie warunki na drogach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, w trzystopniowej skali, dla województwa mazowieckiego. Ostrzeżenie dotyczy intensywnych opadów śniegu. Dodatkowo prognozy pogody przewidują opady deszczu ze śniegiem i śniegu na kolejne dni, dodatkowo lokalnie mogą się pojawić przymrozki, co zdecydowanie utrudni sytuację na drogach i chodnikach.

OSTRZEŻENIE Nr 74
Intensywne opady śniegu/1
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-11-30 08:00:00 do 2017-11-30 20:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 4 cm na wschodzie do 10 cm na zachodzie i w centrum województwa.
Prawdopodobieństwo: 80% (Intensywne opady śniegu)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-11-29 15:48:00
Synoptyk IMGW-PIB: Katarzyna Ścisłowska
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie

Taka aura może przyczyniać się do powstawania zagrożeń dla życia, zdrowia oraz mienia, w tym m.in. zdarzeń drogowych, zdarzeń związanych z powalonymi drzewami i złamanymi pod ciężarem mokrego śniegu gałęziami, lokalnymi podtopieniami, itp. W przypadku wystąpienia tego typu zdarzeń należy niezwłocznie zgłosić fakt ich wystąpienia na numery alarmowe. W zależności od zdarzenia na numer 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby), 999 – Pogotowie Ratunkowe, 998 – Państwowa Straż Pożarna, 997 – Policja. W każdym przypadku należy dokładnie przedstawić dyżurnemu zaistniałą sytuację, podjęta zostanie wtedy decyzja o interwencji i skierowaniu na miejsce konkretnych służby.

http://www.imgw.pl/

http://www.meteo.pl/

Dołącz do nas
Google+