OSP Słubice
Potrzebna krew dla malutkiego mieszkańca naszej gminy

Potrzebna krew dla malutkiego mieszkańca naszej gminy

Krew nazywana jest często czerwonym złotem, ponieważ jest ona bardzo cenna dla ludzkiego organizmu, niestety od pewnego czasu obserwuje się spadek ilości oddanej krwi co finalnie może prowadzić do zagrożenia ludzkiego życia i zdrowia.

Jednym z potrzebujących wsparcia w postaci krwi jest malutki mieszkaniec naszej gminy - Bruno Drozd. Chłopczyk od urodzenia boryka się z wrodzoną wadą serca. Dziecko jest po pierwszej operacji ratującej życie, przed nim kolejne operacje, przynajmniej dwie. Druga operacja odbędzie się już w niedługim czasie, będzie to operacja dwukierunkowego zespolenia Glenna w krążeniu pozaustrojowym i głębokiej hipotermii. Finalnie dziecko musi przejść operację Fontana. Operacje te są paliatywne i nie spowodują wyzdrowienia ale pozwolą na przeżycie.

Wykonanie zabiegu wiąże się m.in. z zabezpieczeniem odpowiedniej ilości krwi, której brak może spowodować odwołanie operacji. W imieniu rodziny zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, aby oddać krew dla malutkiego Bruna. Szczególnie zachęcamy wszystkich tych, którzy dotychczas nie oddawali krwi. Oddanie krwi naprawdę nie boli, podczas całej procedury poczujecie wielką satysfakcję i radość, ponieważ przez ten prosty gest przyczyniacie się do niesienia pomocy i ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Krew można oddawać w każdym punkcie krwiodawstwa w Polsce, nie liczy się grupa krwi, a jej ilość. Przy oddawaniu trzeba podać dane dziecka i placówki medycznej, gdzie ma ona trafić:

Bruno Drozd, Klinika Kardiochirurgii ICZMP w Łodzi, ul. Rzgowska 281/289

TUTAJ znajdują się zasady i warunki jakie należy spełnić, aby oddać krew. Warto zapoznać się z nimi, zanim wybierzemy się do punktu poboru krwi. Natomiast TUTAJ znajdują się dane kontaktowe oraz wykaz sobót, w które pobierana jest krew w Oddziale Terenowym RCKiK w Płocku.

Oprócz krwi potrzebne są też niezliczone środki finansowe na leczenie, suplementację i rehabilitację. Można oddawać 1% podatku lub wpłacić dowolną darowiznę. Bruno należy do Fundacji Serce Dziecka, tam też ma założone subkonto, na które można dokonywać wpłat. W imieniu rodziny przekazujemy prośbę o pomoc w zebraniu funduszy na dalsze leczenie Bruna.

Pomoc finansową prosimy kierować na konto:
Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
ul. Narbutta 27 lok.1, 02-536 Warszawa
17 1160 2202 0000 0000 8297 2843
Nr konta na wpłaty w euro PL 09 1160 2202 0000 0001 2152 1272
SWIFT BIGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: Bruno Drozd

1% podatku prosimy przekazać w rozliczeniu rocznym PIT,
w którym należy podać:
KRS 0000266644
a w polu informacji dodatkowych: Bruno Drozd

Więcej informacji na temat nierównej walki jaką toczy Bruno znajdziecie TUTAJ.

 

Dołącz do nas
Google+