OSP Słubice
Pomoc dla poszkodowanych rodzin

Pomoc dla poszkodowanych rodzin

Ostatnie dni w gminie Słubice są jednymi z najczarniejszych w historii. W przeciągu kilkudziesięciu godzin doszło do dwóch tragedii: pożaru budynku mieszkalnego i wybuchu gazu w budynku mieszkalnym.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w minioną sobotę, 11-go listopada, wieczorem, kiedy to doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Leonów. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, ale szczęśliwie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Budynek spłonął doszczętnie, a wraz z nim całe wyposażenie, ubrania i inne rzeczy należące do jego mieszkańców. Rodzina została bez dachu nad głową.

Drugie zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 13-go listopada, w godzinach popołudniowych, w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu gazu. Poszkodowane zostały 3 z 4 osób, które przebywały w budynku. Niestety w dniu dzisiejszym starsza z kobiet zmarła w szpitalu, natomiast stan drugiej kobiety i kilkumiesięcznego dziecka jest bardzo ciężki. Budynek został poważnie uszkodzony, wypadły między innymi okna i drzwi, niezbędna jest naprawa instalacji elektrycznej i c.o..

W obydwu sytuacjach pierwsze formy pomocy przekazał już samorząd Gminy Słubice, wsparcie deklarują również firmy, a w pomoc włączają się również inni.

Na portalu eplock.pl Jacek Laska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach poinformował, że zbierany jest sprzęt AGD, RTV, inne artykuły niezbędne do funkcjonowania. Osoby chcące pomóc proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Słubiach. Tam będą zbierane informację na temat tego kto i w jaki sposób chce pomóc oraz jakie są bieżące potrzeby każdej z rodzin. Gorąco zachęcamy do przekazywania wsparcia.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Płocka 34, 09-533 Słubice
tel./fax 24 231-17-44, email: gopsslubice@wp.pl
Czynny: od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30 - 15:30

Dołącz do nas
Google+