OSP Słubice
Uwaga! Będzie silnie wiało – Orkan Grzegorz

Uwaga! Będzie silnie wiało – Orkan Grzegorz

Jesień niestety nas nie rozpieszcza. Pogoda jaką obserwujemy za oknami nie pozwala na spacery, a w najbliższych dniach ma się ona jeszcze pogorszyć.

Od kilku dni w mediach podawane są informacje o nadciągającym nad Polskę orkanie Grzegorz. Niestety towarzyszyć mu będą silne porywy wiatru i intensywne opady deszczu. Z prognoz wynika, iż jutro wiatr w porywach może osiągać prawie 100 km/h. W nocy z soboty na niedzielę będziemy mieli do czynienia z intensywnymi opadami deszczu. Dodatkowo jeszcze w poniedziałek możemy spodziewać się silnych porywów wiatru, lecz słabszych niż w niedzielę. Instytut Meteorologii i Gospodarski Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla województwa mazowieckiego.

OSTRZEŻENIE Nr 72
Silny wiatr/1

Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-10-29 10:00:00 do 2017-10-29 20:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
Prawdopodobieństwo: 90% (Silny wiatr)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-10-28 16:50:00
Synoptyk IMGW-PIB: Katarzyna Ścisłowska
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie

Podczas występowania gwałtownych zdarzeń prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, powstrzymanie się od podróży i pozostanie w domach. W przypadku zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem lub intensywnymi opadami deszczu, takich jak m.in.: powalone na drogi i chodniki drzewa, wiszące niebezpiecznie złamane gałęzie czy lokalne podtopienia, należy ten fakt zgłosić pod numery alarmowe 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. Pamiętajmy, że od naszej reakcji na zagrożenie może zależeć ludzkie życie lub zdrowie.

http://www.imgw.pl/

http://www.meteo.pl/

Dołącz do nas
Google+