OSP Słubice
1-go sierpnia zawyją syreny alarmowe

1-go sierpnia zawyją syreny alarmowe

Jutro, 1-go sierpnia obchodzić będziemy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego z 1944 roku.

Tego dnia, punktualnie o godzinie 17:00, czyli w godzinie wybuchu Powstania, w całej Polsce uruchomione zostaną syreny alarmowe, zarówno te, które ostrzegają mieszkańców przed zagrożeniami, jak i te zamontowane na strażnicach Straży Pożarnych.

Ten symbol pamięci i hołdu będzie miał miejsce również przy naszej strażnicy. Zawyje syrena stacjonarna oraz syreny zamontowane na samochodach pożarniczych. Sygnały nadawane będą przez 1 minutę.

Zachęcamy wszystkich, aby w tym czasie, punktualnie o godzinie 17:00, zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o tych, którzy walczyli za wolność naszej ojczyzny. Za obywateli, którzy wierzyli w wolność i dali wyraz tej wiary w walce podczas Powstania Warszawskiego. Podróżując samochodem zatrzymajmy się na przydrożnym parkingu, wysiądźmy na chwilę z auta i oddajmy hołd Bohaterom.

Zdjęcie: www.google.pl

Dołącz do nas
Google+