OSP Słubice
Mogą wystąpić silne burze z gradem

Mogą wystąpić silne burze z gradem

W godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych nad terenem województwa mazowieckiego mogą wystąpić silne burze z gradem.

Swoje ostrzeżenia przed silnymi burzami z gradem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB oraz portale zajmujące się meteorologią i tematyką burz. Zgodnie z prognozami dzisiejsze popołudnie, wieczór oraz noc mogą być niespokojne. Burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu, opady gradu oraz silne porywy wiatru.

OSTRZEŻENIE Nr 43
Burze z gradem/1

Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-07-23 11:00:00 do 2017-07-24 00:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo: 85% (Burze z gradem)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-07-23 09:39:00
Synoptyk: Mariusz Cebula
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie

Przypominamy, podczas gwałtownych zjawisk nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, a w razie konieczności zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami, zalaniami i podtopieniami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.

W przypadku wystąpienia nawałnicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwróćmy również uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze i samotne, którym również może grozić niebezpieczeństwo.

http://www.imgw.pl/

http://www.pogodynka.pl/

http://www.meteo.pl/

http://obserwatorzy.org/

http://lowcyburz.pl/

Dołącz do nas
Google+