OSP Słubice
W nocy mogą wystąpić gwałtowne burze

W nocy mogą wystąpić gwałtowne burze

Dzisiejszy wieczór oraz noc mogą być niespokojne z uwagi na prognozowane gwałtowne burze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB oraz portale zajmujące się tematyką burz ostrzegają o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń związanych z burzami, którym towarzyszyć mogą ulewne opady deszczu, opady gradu i gwałtowne podmuchy wiatru.

OSTRZEŻENIE Nr 36
Burze z gradem/1

Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-07-10 17:00:00 do 2017-07-11 03:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo: 80% (Burze z gradem)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-07-10 11:56:00
Synoptyk: Mateusz Barczyk
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie

Przypominamy, podczas gwałtownych zjawisk nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, a w razie konieczności zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami, zalaniami i podtopieniami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.

W przypadku wystąpienia nawałnicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwróćmy również uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze i samotne, którym również może grozić niebezpieczeństwo.

http://obserwatorzy.org/

http://lowcyburz.pl/

http://www.imgw.pl/

http://www.pogodynka.pl/

Dołącz do nas
Google+