OSP Słubice
Znów burze - prognozy nie są optymistyczne!

Znów burze - prognozy nie są optymistyczne!

Wczorajsze burze przeszły nad naszą okolicą spokojnie, jednakże na dzisiejszy dzień również pojawiają się ostrzeżenia o burzach.

Serwisy zajmujące się tematyką burz oraz meteorologią, w tym IMGW-PIB wydały na dzień dzisiejszy kolejne ostrzeżenia. Dotyczą one możliwości wystąpienia silnych burz z gradem, znacznych opadów deszczu, silnych porywów wiatru oraz upału. Z meteorogramów wynika, iż do południa zmagać się będziemy z ok. 30 st. upałem, natomiast po południu czekają nas burze, w trakcie których mogą wystąpić porywy wiatru przekraczające 100 km/h.

OSTRZEŻENIE Nr 35
Burze z gradem/1

Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-06-29 12:00:00 do 2017-06-29 19:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm, oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo: 85% (Burze z gradem)
Uwagi: Obowiązują: Do godz.18:00 dnia 29.06.2017 OSTRZEŻENIE nr 32 na UPAŁ/1 wydane o godz.12:03 dnia 27.06.2017.
Czas wydania: 2017-06-29 06:33:00
Synoptyk: Julianna Drożdżyńska
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych

Przypominamy, podczas gwałtownych zjawisk nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, a w razie konieczności zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Pamiętajmy również o zabezpieczeniu przedmiotów, które mogą być porwane przez wiatr. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami, zalaniami i podtopieniami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.

W przypadku wystąpienia nawałnicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwróćmy również uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze i samotne, którym również może grozić niebezpieczeństwo.

http://lowcyburz.pl/

http://obserwatorzy.org/

http://www.pogodynka.pl/

http://www.imgw.pl/

http://www.meteo.pl/

http://rcb.gov.pl/

Dołącz do nas
Google+