OSP Słubice
Upał i możliwe silne burze!

Upał i możliwe silne burze!

Najbliższe godziny, w pogodzie, zapowiadają się bardzo niespokojnie. Temperatura ma przekraczać 30 st. oraz może dochodzić również do powstawania gwałtownych burz.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy oraz serwisy zajmujące się tematyką burzową i meteorologią ostrzegają przed upałem i możliwością wystąpienia silnych burz. Charakteryzować się one mają dużą ilością opadów, gwałtownymi porywami wiatru oraz możliwością wystąpienia opadów gradu. Z map wynika, iż terenem zagrożonym, przez które przechodzić mogą burze jest północno-zachodnia część województwa mazowieckiego, czyli powiat płocki, w tym gmina Słubice.

OSTRZEŻENIE Nr 32
Upał/1
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-06-28 12:00:00 do 2017-06-29 18:00:00
Przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną: 28.06 (środa) od 27°C na północy do 31°C na południu; 29.06 (czwartek) od 29°C na północy do 31°C na południu województwa. Temperatura minimalna w nocy 28/29.06 (środa/czwartek) od 19°C do 21°C.
Prawdopodobieństwo: 80% (Upał)
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-06-27 12:03:00
Synoptyk: Michał Ogrodnik
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych

Przypominamy, podczas gwałtownych zjawisk nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, a w razie konieczności zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami, zalaniami i podtopieniami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.

W przypadku wystąpienia nawałnicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwróćmy również uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze i samotne, którym również może grozić niebezpieczeństwo.

http://obserwatorzy.org/

http://lowcyburz.pl/

http://www.imgw.pl/

http://www.meteo.pl/

http://www.pogodynka.pl/

Dołącz do nas
Google+