OSP Słubice
Mogą wystąpić burze

Mogą wystąpić burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz portale związane z tematyką burz, wydały ostrzeżenia związane z możliwością wystąpienia gwałtownych burz w północnej części województwa mazowieckiego.

Z ostrzeżeń wynika, iż Województwo Mazowieckie, w tym nasza gmina, narażone są na możliwość wystąpienia burz. Towarzyszyć im mogą intensywne opady deszczu lub nawet gradu oraz silne porywy wiatru.

OSTRZEŻENIE Nr 30
Burze z gradem/1

Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-06-20 13:00:00 do 2017-06-20 22:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-06-20 08:05:00
Synoptyk: Katarzyna Bednarek
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych

Przypominamy, podczas gwałtownych zjawisk nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami, zalaniami i podtopieniami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.

W przypadku wystąpienia nawałnicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwróćmy również uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze i samotne, którym również może grozić niebezpieczeństwo.

http://www.imgw.pl/

http://www.pogodynka.pl/

http://obserwatorzy.org/

http://lowcyburz.pl/

Dołącz do nas
Google+