OSP Słubice
Uwaga na burze!

Uwaga na burze!

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej oraz portale związane z tematyką burz wydały ostrzeżenia na dzisiejszy dzień.

Z ostrzeżeń wynika, iż Województwo Mazowieckie, w tym nasza gmina, narażone są na możliwość wystąpienia burz. Towarzyszyć im mogą intensywne opady deszczu lub nawet gradu oraz silne porywy wiatru.

OSTRZEŻENIE Nr 29
Burze/1

Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-06-16 13:00:00 do 2017-06-16 20:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h.
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2017-06-16 07:29:00
Synoptyk: Katarzyna Bednarek
Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych

Przypominamy, podczas gwałtownych zjawisk nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi liniami energetycznymi, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami, zalaniami i podtopieniami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.

W przypadku wystąpienia nawałnicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwróćmy również uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze i samotne, którym również może grozić niebezpieczeństwo.

http://pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-mazowieckie

http://obserwatorzy.org/

http://lowcyburz.pl/

http://www.meteo.pl/

http://www.imgw.pl/

Dołącz do nas
Google+