OSP Słubice
Możliwe burze z silnym wiatrem!

Możliwe burze z silnym wiatrem!

Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące, w których występuje tzw. sezon burzowy. To właśnie w tym czasie występuje zwiększone ryzyko wystąpienia burz, które mogą przybierać gwałtowny charakter.

Serwisy zajmujące się tematyką burz oraz portale związane z meteorologią ostrzegają przed możliwością wystąpienia burz, którym towarzyszyć będą silne porywy wiatru, dochodzące nawet do 90 km/h oraz ulewny deszcz do 30-40 mm.

Meteorogramy Uniwersytetu Warszawskiego dla Słubic wskazują, że pierwsze burze mogą wystąpić już wczesnym popołudniem, natomiast główne "uderzenie" czeka nas w późnych godzinach popołudniowych i wczesnych godzinach wieczornych.

Przypominamy, podczas gwałtownych zjawisk nie należy wychodzić na zewnątrz, należy również powstrzymać się od podróży samochodem, zatrzymać się w miejscu oddalonym od drzew. Wszelkie niebezpieczne zdarzenia związane z powalonymi na drogi drzewami, zerwanymi lub poważnie uszkodzonymi dachami i budynkami oraz innymi zagrożeniami mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo należy natychmiast zgłaszać na numery alarmowe: 112 - numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego (wszystkie służby) lub 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. W przypadku wystąpienia dużej ilości zdarzeń i zablokowania linii alarmowych, informacje można przekazywać do najbliższej jednostki OSP.

W przypadku wystąpienia nawałnicy, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwróćmy również uwagę na sąsiadów, szczególnie osoby starsze i samotne, którym również może grozić niebezpieczeństwo.

http://www.pogodynka.pl/

http://lowcyburz.pl/

http://www.meteo.pl/

http://www.imgw.pl/

Dołącz do nas
Google+