OSP Słubice
Uwaga Oszuści!

Uwaga Oszuści!

W ostatnich dniach z wielu gmin powiatu płockiego płyną informację o pojawieniu się lub możliwości pojawienia się oszustów.

Sytuacja wydaje się być poważna, a może okazać się również groźna. Zgodnie z informacjami po terenie gmin powiatu płockiego poruszają się fałszywi przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej. Wizytują oni gospodarstwa pod kątem właściwego postępowania z drobiem i innymi zwierzętami w kontekście możliwości wystąpienia ptasiej grypy. Wykorzystując sytuację karzą oni właścicieli mandatami karnymi, które, wbrew przepisom prawa, należy uregulować natychmiast.

Oszuści poruszają się białym samochodem z napisem WETERYNARIA. Prosimy o zwrócenie większej uwagi na to co dzieje się wokół nas, a w szczególności zachować ostrożność gdy do naszego gospodarstwa lub gospodarstwa sąsiadów przyjedzie wymieniony wyżej samochód.

Gdyby ktoś zaobserwował taki pojazd prosimy o zanotowanie marki pojazdu oraz jego numerów rejestracyjnych. Taki fakt należy niezwłocznie zgłosić pod numer alarmowy Policji - 997 lub ogólny numer alarmowy - 112. Nasza reakcja może pomóc zatrzymać oszustów oraz uratować mienie, a może nawet życie i zdrowie innych. Prosimy o przekazywanie tej informacji dalej oraz informować szczególnie starsze osoby prowadzące same gospodarstwa o zaistniałej sytuacji.

Nie bójmy się dzwonić pod numery alarmowe, nasz telefon w dobrej wierze nie przyniesie nam żadnych konsekwencji, to dyspozytor zdecyduje czy zgłoszenie wymaga interwencji czy też nie.

Dołącz do nas
Google+