OSP Słubice
Głęboki niż zbliża się do Polski

Głęboki niż zbliża się do Polski

Najbliższe godziny na terenie Polski będą przebiegać pod znakiem gwałtownych wydarzeń atmosferycznych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz portale zajmujące się tematyką monitoringu meteorologicznego przekazują w ostatnich godzinach wiele ostrzeżeń, w tym również dla Województwa Mazowieckiego, które dotyczą porywistych wiatrów, silnych opadów deszczu, a nawet możliwości wystąpienia burz z wyładowaniami atmosferycznymi.

OSTRZEŻENIE Nr 12
Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2017-02-24 02:00:00 do 2017-02-24 16:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
Prawdopodobieństwo: 80%
Uwagi: Najwyższe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na południu, najniższe na północy województwa.
Czas wydania: 2017-02-23 13:16:00
Synoptyk: Szymon Ogórek

Nad północną Polską przejdzie z zachodu na wschód centrum głębokiego niżu który sprowadzi do naszego kraju silne porywy wiatru dochodzące miejscami do 100km/h. W czasie przechodzenia frontu występować będzie konwekcja wraz z opadami deszczu. Możliwe jest też powstanie linii szkwałowych i wyładowania atmosferyczne.

Niestety podczas takich warunków może dochodzić do wielu niebezpiecznych zdarzeń, począwszy od podtopień i złamanych gałęzi, a skończywszy na zerwanych dachach i wypadkach drogowych. Przypominamy, że wszelkie niebezpieczne zdarzenia należy zgłaszać na numery alarmowe 112 - ogólny numer alarmowy; i 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej. Podczas każdego zgłoszenia należy możliwie najbardziej szczegółowo opisać zaistniałą sytuację, wtedy dyżurny będzie mógł wysłać na miejsce odpowiednie służby.

https://www.facebook.com/SiecObserwatorowBurz/?hc_ref=SEARCH&fref=nf
http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-mazowieckie
http://lowcyburz.pl/
https://www.facebook.com/rzadowecentrumbezpieczenstwa/?hc_ref=SEARCH&fref=nf

Dołącz do nas
Google+