OSP Słubice
Podsumowanie akcji "Twój miś może zostać ratownikiem"

Podsumowanie akcji "Twój miś może zostać ratownikiem"

Wraz z ostatnim dniem stycznia zakończyła się akcja pn. "Twój miś może zostać ratownikiem", która realizowana była również przez Komendę Miejską PSP w Płocku, przy współpracy z jednostkami OSP z terenu Miasta i Powiatu.

Akcja zorganizowana została przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie i polegała na zbiórce nowych oraz używanych pluszowych zabawek. Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

W akcję bardzo aktywnie włączyli się druhowie z naszej jednostki, którzy przy współpracy ze szkołami z terenu Gminy Słubice, również prowadzili zbiórkę. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli oraz dzieci i ich rodziców udało się zgromadzić bardzo wiele zabawek, które następnie przekazane zostały do Komendy Miejskiej PSP w Płocku.

To akcja, która niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny - zwracający uwagę na krzywdę innych.

Zbiórka maskotek na terenie komend powiatowych i miejskich PSP oraz w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie trwała od 16 grudnia 2016 roku do 31 stycznia 2017 roku.

Wspólnymi siłami udało się zebrać mnóstwo maskotek, które trafią do potrzebujących wsparcia dzieci. W imieniu swoim oraz przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję i wsparcie. Takie wydarzenia pokazują, że razem możemy zdziałać bardzo wiele!

Dołącz do nas
Google+