OSP Słubice
Uwaga - możliwe oblodzenia!

Uwaga - możliwe oblodzenia!

Ostatnie dni przynoszą nam dodatnią temperaturę, ale również zachmurzenie i opady deszczu. W najbliższych dniach ma to ulec zmianie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla Województwa Mazowieckiego, które dotyczy możliwości wystąpienia oblodzenia dróg i chodników. Może to stanowić bardzo poważne zagrożenie, ponieważ na pierwszy rzut oka nawierzchnia wyda się "normalna".

OSTRZEŻENIE Nr 67
Zjawisko: Oblodzenie
Stopień zagrożenia: 1

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2016-12-12 04:00:00 do 2016-12-12 11:00:00
Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna w nocy od -2°C na północy do 4°C na południu, przy gruncie odpowiednio -3°C do 3°C. W ciągu dnia przewiduje się dalszy spadek temperatury powietrza poniżej 0°C, stopniowo postępujący od północy województwa.
Prawdopodobieństwo: 80%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2016-12-11 17:04:00
Synoptyk: Szymon Ogórek

Nie bądźmy obojętni, zwracajmy uwagę na to co dzieje się dookoła nas, być może komuś potrzebna będzie natychmiastowa pomoc. W przypadku zauważenia niebezpieczeństwa, należy zgłaszać to na numer alarmowy straży pożarnej - 998, lub ogólny numer alarmowy 112, gdzie dyspozytor podejmie decyzję o konieczności interwencji straży lub przekaże zgłoszenie do innej służby.

http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-mazowieckie

Dołącz do nas
Google+