OSP Słubice
Zawyją syreny w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego

Zawyją syreny w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu jutrzejszym, 1 sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00 obchodzić będziemy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W związku z tym wydarzeniem na terenie całego kraju, właśnie o godzinie 17:00 uruchomione zostaną syreny alarmowe, co będzie wyrazem pamięci o Powstańcach i ich bohaterstwie.

Syreny alarmowe zostaną uruchomione również na terenie Gminy Słubice. Na stronie Urzędu Gminy w Słubicach przeczytać można: "Zgodnie z decyzją Starosty Płockiego, w dniu 1 sierpnia 2016 r., o godz. 17:00, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego, uruchomione zostaną elektroniczne syreny alarmowe funkcjonujące w ramach Zintegrowanego Systemu Powiadamiania i Ostrzegania Ludności zlokalizowane na obiektach OSP i Pompowni w miejscowościach: Juliszew, Wiączemin Polski, Wiączemin Nowy (przepompownia), Piotrkówek."

Podobna sytuacja będzie miała miejsce przy większości jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej na terenie naszej gminy. Syrena alarmowa, punktualnie o godzinie 17:00, uruchomiona zostanie również przy naszej strażnicy. Jej ciągły i nieprzerwany dźwięk trwał będzie 60 sekund.

Zachęcamy, aby jutro, 1 sierpnia o godzinie 17:00, zatrzymać się na minutę i oddać hołd powstańcom. W godzinę tej wyjątkowej rocznicy bądźmy razem. 

Dołącz do nas
Google+