OSP Słubice
Ponownie wprowadzono stopnie alarmowe

Ponownie wprowadzono stopnie alarmowe

Portal strazacki.pl informuje o wprowadzeniu stopni alarmowych na terenie całego kraju w okresie od 20 lipca do 1 sierpnia.

Premier Beata Szydło wydała zarządzenie w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego ALFA i BRAVO-CRP. Ma to związek z wizytą papieża Franciszka i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Stopień alarmowy ALFA i BRAVO-CRP został wprowadzony na terenie całego kraju, obowiązują od 20 lipca do 1 sierpnia. ALFA nakłada na organy administracji państwowej obowiązek sprawdzenia instalacji alarmowym, przepustowości dróg ewakuacyjnych oraz przegląd procedur związanych z wprowadzeniem wyższych stopni alarmowych.

W polskim systemie zarządzania kryzysowego są cztery rodzaje stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA. Ostatni stopień wprowadzany jest w przypadku wystąpienia np. ataku terrorystycznego.

Z kolei stopień alarmowy BRAVO-CRP, dotyczy głównie bezpieczeństwa systemu teleinformatycznego państwa.

Warto pamiętać, że jest to standardowe działanie podczas tak ważnych wydarzeń, ostatnio stopień alarmowy ALFA został wprowadzony na czas szczytu NATO, który odbył się na początku lipca w Warszawie

http://strazacki.pl/artyku%C5%82y/wprowadzono-stopie%C5%84-alarmowy-alfa-i-bravo-crp

Dołącz do nas
Google+