OSP Słubice
Wprowadzono stopień alarmowy ALFA

Wprowadzono stopień alarmowy ALFA

Dziś w Warszawie rozpoczął się szczyt NATO, podczas którego spotkają się najwyższe władze państw zrzeszonych w tym pakcie.

Premier Beata Szydło podpisała zarządzenie w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego ALFA. Ma to związek z rozpoczynającym się w piątek szczytem Paktu Północnoatlantyckiego (NATO).

Stopień alarmowy ALFA został wprowadzony tylko na terenie Warszawy, obowiązuje od północy 7 lipca do 23.59 10 lipca. Zarządzenie wydane przez szefową rządu nakłada na organy administracji państwowej obowiązek sprawdzenia instalacji alarmowym, przepustowości dróg ewakuacyjnych oraz przegląd procedur związanych z wprowadzeniem wyższych stopni alarmowych.

-Ma to charakter ogólnego ostrzeżenia. Po wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego organy administracji publicznej będą zobligowane do prowadzenia wzmożonej kontroli miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludności. Będą musiały na bieżąco przekazywać informacje odpowiednim służbom w przypadku znalezienia podejrzanych pakunków, samochodów, czy o podejrzanie zachowujących się osobach - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

W polskim systemie zarządzania kryzysowego są cztery rodzaje stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA. Ostatni stopień wprowadzany jest w przypadku wystąpienia np. ataku terrorystycznego.

Stopień alarmowy ALFA został wprowadzony po raz pierwszy w 2012 roku przez Premiera Donalda Tuska w czasie Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Źródło: http://strazacki.pl/wprowadzono-stopie%C5%84-alarmowy-alfa

W związku z tym również nasza jednostka postawiona została w stan podwyższonej gotowości. Warto wspomnieć, iż w ramach wsparcia w dniu dzisiejszym zastępy z PSP w Płocku zostały skierowane do stolicy.

Dołącz do nas
Google+