OSP Słubice
Uwaga możliwe burze!

Uwaga możliwe burze!

Niestety ostatnie tygodnie upływają pod znakiem bardzo częstych ostrzeżeń i burz.

Na terenie całego kraju (w tym na terenie województwa Mazowieckiego) wydane zostały ostrzeżenia dotyczące gwałtownych burz z gradem oraz porywistym wiatrem. Alerty (1 i 2 kategorii) zostały wydane przez IMGW, portal Obserwatorzy, portal Łowcy Burz oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Z ostrzeżeń wynika, iż burze nad terenem województwa Mazowieckiego przechodzić będą w późnych godzinach popołudniowych oraz godzinach wieczornych i nocnych. Poruszać się one będą z zachodu na wschód co może sprawić, iż będą gwałtowne, a co za tym idzie niebezpieczne.

OSTRZEŻENIE Nr 40
Zjawisko: Burze z gradem
Stopień zagrożenia: 1

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2016-07-02 20:00:00 do 2016-07-03 08:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru około 90 km/h. Lokalnie grad. Strefa burz będzie stopniowo przemieszczać się z zachodu na wschód województwa.
Prawdopodobieństwo: 90%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2016-07-02 10:14:00
Synoptyk: Jakub Gawron

Nieustannie prosimy o zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą być porwane przez wiatr i stworzyć potencjalne niebezpieczeństwo oraz w czasie trwania nawałnicy powstrzymać się od jazdy samochodem i wychodzenia z domu. Jeżeli nawałnica zaskoczy nas w podróży, należy bezwzględnie znaleźć bezpieczne miejsce (,np. stacje benzynowe, sklepy lub budynki użyteczności publicznej).

W przypadku wystąpienia takich zjawisk prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, a wszelkie niebezpieczne sytuacje związane, m.in. z pożarami powstałymi od uderzeń piorunów, podtopieniami, powalonymi drzewami czy zerwanymi dachami, należy zgłaszać na numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej - 998 lub ogólny numer alarmowy - 112. Gdy połączenie z numerami alarmowymi będzie niemożliwe (może się tak stać, kiedy wpływać będzie bardzo dużo zgłoszeń), należy kontaktować się bezpośrednio z druhami OSP w Słubicach lub innych jednostek włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-mazowieckie

http://lowcyburz.pl/2016/07/01/prognoza-konwekcyjna-na-dzien-02-07-2016-i-na-noc-0203-07-2016/

http://obserwatorzy.org/

https://burze.dzis.net/?page=mapa

Dołącz do nas
Google+