OSP Słubice
Uwaga! Przez Polskę przechodzi fala upałów

Uwaga! Przez Polskę przechodzi fala upałów

Zgodnie z prognozami w najbliższych dniach temperatura na terenie całego kraju utrzymywać się będzie na poziomie powyżej 30 st. C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia, które dotyczą upałów. Alerty wydane zostały dla wszystkich województw.

Przed upałami ostrzega również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które informuje jak należy postępować w czasie upałów, tak aby zminimalizować ich skutki dla swojego organizmu. W takich warunkach osoby starsze i chore są szczególnie narażone. Prosimy zwracać uwagę na siebie oraz na inne osoby w naszym otoczeniu. Kiedy nie wiemy co się dzieje nie bójmy się wezwać służby medyczne. W przypadku udaru lub zawału czas może mieć wielkie znaczenie. W sytuacjach kryzysowych należy udać się do najbliższego ośrodka zdrowia lub lekarza, a jeżeli jest to niemożliwe lub niebezpieczne trzeba kontaktować się ze służbami medycznymi pod nr teelfonów 999 - numer alarmowy Pogotowia Ratunkowego albo 112 - ogólny numer alarmowy wszystkich służb.

W takich warunkach zwracajmy również uwagę na to co dzieje się dookoła nas, szczególnie na wysyszone lasy, pola i nieużytki, które są łakomym kąskiem dla ognia, szczególne gdy ktoś podkłada go celowo. Kiedy zostanie zauważone zagrożenie (ogień lub znaczne zadymienie) należy kontaktować się z odpowiednimi służbami pod numerami telefonów 998 - numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej lub 112 - ogólny numer alarmowy wszystkich służb.

OSTRZEŻENIE Nr 36
Zjawisko: Upał
Stopień zagrożenia: 1

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2016-06-24 12:00:00 do 2016-06-26 18:00:00
Przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną w piątek od 29°C do 32°C, w sobotę i niedzielę od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C.
Prawdopodobieństwo: 90%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2016-06-23 12:29:00
Synoptyk: Szymon Ogórek

http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-mazowieckie

http://rcb.gov.pl/upaly-na-poludniu-polski-rcb-wydaje-rekomendacje/

Dołącz do nas
Google+