OSP Słubice
IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami

Ostatnie dni były bardzo ciepłe, a wręcz upalne. W ostatnich dniach nad Polską oraz Europą przechodziły fronty burzowe, które powodowały gwałtowne nawałnice.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w dniu dzisiejszym wiele ostrzeżeń dotyczących możliwości wystąpienia gwałtownych burz. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują na terenie większości województw. Dodatkowo na terenie trzech województw wprowadzono ostrzeżenia drugiego stopnia, a na terenie jednego województwa obowiązuje ostrzeżenie trzeciego stopnia (w trzystopniowej skali).

Zgodnie z informacjami, podczas burz występować mogą bardzo obfite opady deszczu, lokalnie gradu, oraz porywisty wiatr. Podczas występowania takich zjawisk, przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo, nie wychodzić na zewnątrz i zwrócić uwagę na to co dzieje się dookoła nas.

http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-mazowieckie

http://lowcyburz.pl/2016/05/30/prognoza-sily-i-aktywnosci-burz-dla-polski-na-dzien-31-05-2016-i-na-noc-31-0501-06-2016/

https://burze.dzis.net/?page=mapa

W przypadku wystąpienia takich niebezpiecznych sytuacji jak powalone drzewa, zerwane dachy, podtopienia, pożary spowodowane uderzeniami pioruna lub inne, należy kontaktować się z numerem alarmowym Państwowej Straży Pożarnej - 998, ogólnopolskim numerem alarmowym wszystkich służb - 112 lub w przypadku zajętości obydwu linii alarmowych (może do tego dojść w przypadku nawałnicy powodującej znaczne zniszczenia, co prowadzi do znacznej ilości zgłoszeń) z lokalną jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dołącz do nas
Google+