OSP Słubice
Ofiara wypalania traw!!

Ofiara wypalania traw!!

Kilka słonecznych dni i niestety jest już pierwsza w tym roku ofiara pożarów traw. Podczas gaszenia palących się traw, strażacy znaleźli spalone zwłoki 50-letniego mężczyzny.

Do zdarzenia tego doszło 3 kwietnia br. w Poznaniu (woj. wielkopolskie).

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczył 1 zastęp Państwowej Straży Pożarnej i 2 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Od początku roku do 3 kwietnia, w Polsce doszło już do 12 504 pożarów traw i nieużytków. W samym tylko kwietniu do takich pożarów strażacy wyjeżdżali już 2594. W pożarach traw w 2015 r. zginęło 7 osób, a 141 zostało rannych. Za większość tych zdarzeń odpowiedzialni są ludzie.

Przypominamy, że pożary wywołane wypalaniem traw stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia, a także powodują duże straty materialne.

Z OSTATNIEJ CHWILI (4.04, g. 15.00)
Kolejne ciepłe dni i kolejne ofiary pożarów traw.
Dzisiaj, tj. 4 kwietnia 2016 r. w pożarach tych śmierć poniosły dwie osoby - w miejscowości Bartków, pow. kielecki, woj. świętokrzyskie oraz w miejscowości Kramarzyny, pow. bytowski, woj. pomorskie

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Pierwsza-w-tym-roku-ofiara-pozarow-traw/idn:35886

Pamiętajmy wypalanie traw jest nielegalne i niebezpieczne!! Wszelkie oznaki palących się traw należy bezzwłocznie zgłaszać pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej - 998 lub ogólny numer alarmowy - 112. Nawet w takich błahych sytuacjach jakimi wydają się pożary traw giną ludzie. Nie bądźmy obojętni, obserwujmy to co dzieje się dookoła nas.

Dołącz do nas
Google+