OSP Słubice
Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Wydawało się, że zima już powoli się z nami żegna i mimo, iż kalendarzowo powinna jeszcze sporo potrwać, to pod względem pogody można było spodziewać się jej końca. Jednakże nic bardziej mylnego, dzisiejszej nocy może intensywnie popadać śnieg!

W dniu dzisiejszym, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu na terenie województwa mazowieckiego.

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2016-02-29 20:00:00 do 2016-03-01 10:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie, na północ od linii Żyrardów-Warszawa-Sokołów Podlaski, opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 12 cm. W subregionie południowym dominować będą umiarkowane opady deszczu. Z prawdodobieństwem 30% umiarkowane opady śniegu wystąpią na pozostałym obszarze województwa.
Prawdopodobieństwo: 80%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2016-02-29 13:34:00
Synoptyk: Mateusz Barczyk

Wiązać się to może z trudnymi warunkami na drogach. Przypominamy, że wszelkie niebezpieczne zdarzenia na drodze należy zgłaszać pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej 998 lub ogólny numer alarmowy 112. Pamiętajmy że odpowiednia postawa może zapobiec tragedii.

Dołącz do nas
Google+