OSP Słubice
Możliwe oblodzenie dróg i chodników!

Możliwe oblodzenie dróg i chodników!

Śnieg zaczął topnieć, temperatura skoczyła powyżej zera, a aura zaczęła przypominać wiosenną, a nie zimową. Jednak zgodnie z prognozami zima jeszcze nie odpuści.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące możliwości wystąpienia oblodzeń. Przy mokrej nawierzchni dróg i chodników może to być bardzo niebezpieczna sytuacja. Prosimy o zachowanie ostrożności, a wszelkie niebezpieczeństwa występujące na drogach i bezpośrednim ich sąsiedztwie zgłaszać na numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej 998. Dzwoniąc pod ten numer kontaktujemy się z najbliższym Stanowiskiem Kierowania (dla Gminy Słubice - Płock), a tam dyspozytor ma możliwość powiadomienia najbliższej jednostki OSP (zwykle kilka - kilkanaście kilometrów od miejsca zdarzenia). Bądźmy czujni i nie bagatelizujmy zagrożeń.

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2016-01-13 17:00:00 do 2016-01-14 10:00:00
Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C, przy gruncie od -9°C do -5°C.
Prawdopodobieństwo: 90%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2016-01-13 13:32:00
Synoptyk: Ewa Łapińska

http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-mazowieckie

Dołącz do nas
Google+