OSP Słubice
Bojowe podsumowanie 2015 roku

Bojowe podsumowanie 2015 roku

Początek każdego nowego roku jest okresem do podsumowania działalności w minionym roku.

Dziś podsumujemy miniony, 2015 rok, pod względem działalności ratowniczo-gaśniczej naszej jednostki, na podstawie informacji podanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Zgodnie z przedstawionymi informacjami, nasza jednostka interweniowała w 2015 roku, aż 72 razy. Jest to największa ilość interwencji od kiedy jednostka powstała. Rosnąca ilość interwencji to tendencja ogólno-wojewódzka. Zgodnie z informacjami Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, poprzedni rok był najbardziej obfity pod względem interwencji od 1999 roku.

Na tak dużą ilość interwencji w naszej Gminie wpłynęło upalne lato, które przyczyniło się do wielu pożarów oraz duża ilość wichur, nawałnic i porywistych wiatrów, jakie przechodziły przez Polskę.

Podejmowanie tak wielu interwencji było możliwe dzięki posiadaniu odpowiedniego sprzętu oraz wielu wyszkolonych druhów, którzy w odpowiedni sposób potrafią radzić sobie w różnych sytuacjach.

Pełne dane dotyczące statystyk KW PSP w Warszawie dostępne są TUTAJ, a pełne dane KM PSP w Płocku TUTAJ.

Przypominamy, iż wszelkie informacje na temat zagrożeń oraz niebezpiecznych zdarzeń należy zgłaszać na numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej 998. Informacje zgłaszane z terenu naszej gminy trafiają do stanowiska kierowania PSP w Płocku, natomiast informacje przekazywane na numer alarmowy 112, trafiają najpierw do Centrum w Radomiu, a dopiero w następnej kolejności do odpowiednich służb z naszego terenu.

Nie należy bać się zgłaszać zagrożeń, podczas zgłoszenia należy dokładnie opisać zaistniałą sytuację, dyżurny odbierający telefon podejmie decyzję, czy niezbędną jest interwencja straży lub też innej służby.

Dołącz do nas
Google+