OSP Słubice
Uwaga możliwe silne wiatry!

Uwaga możliwe silne wiatry!

Minął okres letni i zagrożenie związane z gwałtownymi burzami i nawałnicami minęło, ale co raz częściej pojawia się zagrożenie związane z wiatrami, które mogą być momentami gwałtowne.

Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenia dla województwa mazowieckiego (oraz wielu innych województw), które dotyczy silnego wiatru. Wystąpienia tego zagrożenia spodziewać się możemy przez cały jutrzejszy dzień:

OSTRZEŻENIE Nr 70
Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych
Obszar: województwo mazowieckie
Ważność: od 2015-11-18 08:00:00 do 2015-11-18 21:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.
Prawdopodobieństwo: 90%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2015-11-17 15:07:00
Synoptyk: Michał Jaworski

Swoje ostrzeżenie wydał również European Storm Forecast Experiment, którzy eksperymentalnie zajmuje się przewidywaniem burz oraz innych zagrożeń meteorologicznych.

Przysłowie mówi: "Mądry Polak po szkodzie", dlatego też, mimo pozornie niewielkiej, zapowiadanej prędkości wiatru, warto mieć to na uwadze. Przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr należy odpowiednio zabezpieczyć, ponieważ nawet niewielkie przedmioty mogą zrobić wielkie szkody materialne, ale również mogą stanowić poważne zagrożenie dla ludzkiego życia i zdrowia.

Dołącz do nas
Google+