OSP Słubice
11 września 2001 - to już 14 lat...

11 września 2001 - to już 14 lat...

Dokładnie 14 lat temu miały miejsce wydarzenia, które diametralnie zmieniły postrzeganie terroryzmu przez niemal wszystkich mieszkańców naszego globu.

11 września 2001 roku o godzinie 8:46 czasu nowojorskiego (14:46 czasu polskiego) w pierwszą z wież Word Trade Center (WTC) uderza porwany samolot pasażerski. O godzinie 9:03 w drugą wieże uderza kolejny samolot - wtedy było już wiadomo, że nie jest to przypadek. O godzinie 9:37 trzeci z porwanych samolotów uderza w Pentagon, a o godzinie 10:03 w Pensylwanii rozbił się ostatni porwany przez terorystów samolot, który dzięki interwencji pasażerów nie osiągną swojego celu, którym był prawdopodobnie Biały Dom. Obydwie wieże WTC po ataku zawaliły się po ok. godzinie od uderzenia.

W zamachach zginęło prawie 3000 osób, w tym sześciu Polaków. Wśród ofiar było ponad 300 strażaków i policjantów, którzy zaraz po zamach starali się nieść pomoc poszkodowanym. Te wydarzenia zapadły głęboko w pamięć większości mieszkańców świata, a pojęcie terroryzmu zostało zaprezentowane wszystkim w najkrwawszym jego wydaniu.

Poświęcenie wielu strażaków, policjantów i członków innych służb było wyrazem ich oddania dla drugiego człowieka. Wielu z nich miało świadomość niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą wejście do budynku, ale próbując ratować ludzkie życie i zdrowie nie zawahali się ani na moment. Pamiętajmy o nich, pamiętajmy o innych, którzy oddali życie niosąc pomoc oraz o tych, którzy na co dzień narażają je podczas służby, zarówno tej zawodowej jak i ochotniczej.

Więcej informacji na temat zamachu można przeczytać TUATJ i TUTAJ.

zdjęcie: http://www.se.pl/11-wrzesnia,10012/

Dołącz do nas
Google+