OSP Słubice
Oszczędzaj wodę!

Oszczędzaj wodę!

Woda niezbędna jest do normalnej egzystencji, a dodatkowo jest najważniejsza w przypadku zaistnienia pożaru o co nie trudno przy panującej suszy i dużym zagrożeniu przeciwpożarowym w lasach.

Do mieszkańców gminy Słubice apel wystosował Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki:

Szanowni Państwo,
Informuję, że wobec długo utrzymującej się suszy pobór wody z komunalnych studni głębinowych jest obecnie czterokrotnie większy od średniego dobowego poboru w innych porach roku.

Dalsze utrzymanie się takiego stanu grozi szybkim wyczerpaniem zasobu wody w studni i uszkodzeniem pomp, które pracują bez przerwy pod pełnym obciążeniem. Zwiększenie poboru wody spowodowało znaczne spadki ciśnienia w sieci wodociągowej. W trosce o wszystkich odbiorców apeluję o używanie wody do celów gospodarstw domowych i maksymalne ograniczenie jej poboru do innych celów. Upraszam o wykorzystanie do celów gospodarczych studni istniejących na terenach posesji. Przypominam ponadto, że zalicznikowy pobór wody oraz pobór wody z hydrantów jest zakazany.

Szanowni Państwo,
Dołóżmy starań, by zużycie uzdatnionej wody z wodociągu publicznego było racjonalne i oszczędne. Za wszelkie utrudnienia w dostawie wody spowodowane zwiększeniem jej poboru przepraszam.

Krzysztof Dylicki
Wójt Gminy Słubice

Słubice, 03 czerwca 2015 r.

 

Nasza jednostka również przyłącza się do tego apelu. Pamiętajmy, jeżeli w sieci będzie brakować wody, straż nie zawsze będzie mogła szybko nieść pomoc i ratować dobytek, ponieważ uzupełnianie zbiorników będzie czasochłonne.

Pompy tłoczące wodę do sieci wodociągowej pracują na maksymalnej wydajności (z jedynie 10 min przerwą w ciągu doby). Przy takim poborze wody pompy mogą w każdej chwili ulec awarii, a wtedy będziemy mieli bardzo poważny problem. Najgorszą z możliwych rzeczy jest pobieranie wody bezpośrednio z hydrantów (najczęściej do podlewania truskawek), przypominamy, iż jest to nielegalne, a takie zachowania odbijają się na nas wszystkich, ponieważ wszyscy borykają się z przerwami w dostawach wody.

Prosimy o informowanie odpowiednich służb (władz samorządowych, straży pożarnej, policji) o osobach pobierających wodę do podlewania upraw z hydrantów. Zadziałajmy wspólnie, tak aby nie zabrakło nam wody do życia oraz w razie potrzeby do ratowania dobytku.

http://www.slubice.org.pl/9_aktualnosci/84_apel_do_mieszkancow.html
grafika: http://www.uprawyekologiczne.pl/Photos/dobor_deszczowni.jpg

Dołącz do nas
Google+