OSP Słubice
Dzień Ziemi 2014 w Słubicach

Dzień Ziemi 2014 w Słubicach

W niedzielę, 11 maja w Słubicach odbyły się uroczyste obchody XV powiatowego Dnia Ziemi, w których udział wzięli również druhowie z naszej jednostki.

Strażacy z naszej jednostki podczas tegorocznych uroczystości zaprezentowali zebranym najnowszy sprzęt będący na wyposażeniu: GBA Mercedes-Benz Atego, SLOp Toyota Hilux oraz łódź płaskodenną, wraz z osprzętem. "Stoisko" przygotowane przez straż cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza dzieci i młodzieży.

Fantastyczny występ dała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Druha Szymona Ogrzebacza, która swoje umiejętności zaprezentowała podczas uroczystego przemarszu z kościoła parafialnego w Słubicach na plac uroczystości. Dodatkowo jednym z punktów festynu ekologicznego był właśnie występ Orkiestry Dętej, która przygotowała dla słuchaczy bardzo znane utwory, a wykonała je wspólnie z solistami, również członkami orkiestry.

Kolejnym punktem uroczystości było tradycyjne posadzenie drzew w alei przygotowanej specjalnie na dzisiejszy dzień. Drzewo od Strażaków Ochotników Posadzili Wspólnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Płocku - Druh Hilary Januszczyk oraz Prezes jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach - Druh Marek Tarka. Dodatkowo drzewo w imieniu przedstawicieli Parlamentu posadził Druh z naszej jednostki, Asystent Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Piotra Zgorzelskiego - Michał Dylicki.

XV powiatowy Dzień Ziemi zakończył się zabawą taneczną, podczas której porządku wspólnie z policją oraz ochroną pilnowali Druhowie z naszej jednostki. 

Dołącz do nas
Google+