OSP Słubice
Rezurekcja

Rezurekcja

Tradycyjnie w niedzielę wielkanocną punktualnie o godzinie 6:00 druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w Mszy Świętej Rezurekcyjnej.

Jak co roku przy obchodach Świąt Wielkiej Nocy jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach uczestniczy w uroczystej Mszy Świętej oraz procesji. W tym roku obok pododdziału złożonego z druhów z jednostek OSP Słubice, OSP Grzybów, OSP Łaziska oraz OSP Grzybów, w uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe. W poczcie sztandarowym naszej jednostki znaleźli się: Druh Marek Bogiel, Druh Grzegorz Ryfa oraz Druh Michał Dylicki, dowódcą pocztów sztandarowych był Prezes jednostki OSP Słubice – Druh Marek Tarka, a dowódcą pododdziału Komendant Gminny ZOSP RP w Słubicach – Druh Wiesław Cichosz.

Po procesji oraz uroczystej Mszy Świętej w której udział, zgodnie z naszą tradycją, wzięła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej pod batutą Kapelmistrza – Druha Szymona Ogrzebacza, nastąpił uroczysty przemarsz z kościoła parafialnego pw. Św. Marcina w Słubicach do Remizy OSP Słubice, gdzie odbyło się tradycyjne strażackie śniadanie wielkanocne. W przemarszu uczestniczyły poczty sztandarowe, orkiestra dęta oraz pododdział złożony ze strażaków z jednostek tutejszej parafii. Organizatorem poczęstunku była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach, która z uwagi na trwający remont własnej strażnicy skorzystała z naszej Sali.

Dołącz do nas
Google+