OSP Słubice
Nowe umundurowanie Orkiestry Dętej już niebawem!

Nowe umundurowanie Orkiestry Dętej już niebawem!

Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach jest jedną z niewielu jednostek w skali powiatu i województwa, w której kultywowana jest tradycja Orkiestry Dętej.

Orkiestra po ciężkich chwilach odbudowała się pod kierunkiem ambitnego Kapelmistrza – Szymona Ogrzebacza, a jej szeregi zasila wiele zaangażowanych, młodych osób, które wspólnie z doświadczonymi członkami stanowią zespół „mogący wszystko”.

W minioną sobotę, 14-go września, w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach odbyła się kolejna przymiarka nowych mundurów dla Orkiestry. Jest to efekt zaangażowania władz gminy, na czele z Wójtem Gminy Słubice – Krzysztofem Dylickim, władz jednostki na czele z Prezesem – Markiem Tarką oraz przy wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego – Adama Struzika i Przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Mirosława Adama Orlińskiego.

W ramach zadania pn. "Jest w orkiestrze naszej jakaś siła..." realizowanej z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, nasza Orkiestra zyska nowe, jednolite umundurowanie oraz sprzęt, dzięki któremu możliwe będą atrakcyjniejsze występy.

Podczas sobotniej przymiarki pracownicy firmy wykonującej umundurowanie nanosili ostatnie zmiany jakie trzeba wprowadzić w marynarkach, tak aby były idealnie dopasowane do konkretnej osoby.

Serdecznie gratulujemy członkom Orkiestry nowego umundurowania oraz składamy podziękowania za trud i zaangażowanie jakie wkładają oni w występy.

Dołącz do nas
Google+