OSP Słubice
Odpust parafialny i udana zabawa odpustowa

Odpust parafialny i udana zabawa odpustowa

15-go sierpnia, tradycyjnie w Parafii w Słubicach odbywają się uroczystości odpustu parafialnego, który jest wielkim wydarzeniem dla wszystkich parafian i mieszkańców gminy.

Tegoroczne obchody odpustu parafialnego były wyjątkowe, ponieważ odbyły się one w dniu Święta Wojska Polskiego, który przypadł w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach przygotowała specjalny koncert pieśni i piosenek patriotycznych. Od godziny 11:00, na placu przy kościele parafialnym można było usłyszeć dzięki instrumentów. Orkiestra wystąpiła pod batutą Kapelmistrza – Szymona Ogrzebacza, a wokalem wsparli ich: Dominika Kobierecka – członkini Zespołu Ludowego Grzybowianki & Grzybowiacy im. Cecylii Milczarek oraz Damian Szymański – członek Orkiestry Dętej OSP w Słubicach.

Następnie we Mszy Świętej o godzinie 12:00 obok Orkiestry uczestniczył również poczet sztandarowy OSP w Słubicach oraz druhowie z OSP w Słubicach, OSP w Grzybowie i OSP w Łaziskach. Naszą jednostkę reprezentowali: Marek Tarka, Andrzej Markiewicz, Marek Bogiel, Michał Dylicki, Przemysław Adamowicz oraz Andrzej Żabka. Po zakończeniu Eucharystii odbyła się procesja wokół świątyni, druhowie asystowali Księdzu oraz nieśli baldachim nad Najświętszym Sakramentem. Czynny udział we Mszy wzięli również udział członkowie Zespołu Ludowego Grzybowianki & Grzybowiacy im. Cecylii Milczarek, którzy przygotowali koncert po zakończeniu Eucharystii i procesji.

Tradycją obchodów odpustu parafialnego w Słubicach jest zabawa odpustowa przy strażnicy OSP w Słubicach, która odbywa się tam już od niepamiętnych lat, skupiając mieszkańców i gości w każdym wieku. W tym roku nasi druhowie kontynuując tradycję podjęli się trudu organizacji zabawy. Wyjątkową zabawę zapewniał zespół MEDION, a dobroci ogródka gastronomicznego serwował Dom Weselny Bajka z Fanciszkowa Nowego, k/Bedlna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspólną zabawę razem z nami. Mamy nadzieję, że trud organizacji jaki włożyliśmy w przygotowania się opłacił i po tegorocznej zabawie odpustowej pozostaną jedynie miłe wspomnienia. Jeszcze raz dziękujemy za obecność i zapraszamy za rok!

Dołącz do nas
Google+