OSP Słubice
Spotkanie świąteczno-noworoczne w Słubicach

Spotkanie świąteczno-noworoczne w Słubicach

Spotkania świąteczno-noworoczne w okolicy Święta Trzech Króli stały się tradycją w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Wczoraj 6-go stycznia w naszej strażnicy odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach. Podobnie jak w zeszłym roku spotkanie zostało zorganizowane wspólnie z członkami Zespołu Ludowego Grzybowianki. Obok gospodarzy: Prezesa OSP w Słubicach – Marka Tarki i Kierownika Zespołu – Edyty Piegowskiej, udział w uroczystości wzięli również zaproszeni goście: Prezes ZOG ZOSP RP, Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki, Przewodnicząca Rady Gminy Słubice – Katarzyna Milczarek, Radny Rady Powiatu Płockiego – Józef Walewski, Proboszcz Parafii w Słubicach – Ksiądz Roman Batorski, Kanonik – Ksiądz Ryszard Chludziński, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza, delegacja Koła Gospodyń Wiejskich w Słubicach, delegacja OSP w Juliszewie i przedstawiciel OSP w Łaziskach.

Zebranych przywitał Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka, który rozpoczął uroczystość i złożył wszystkim życzenia noworoczne. Następnie w krótkim koncercie wystąpiła Orkiestra Dęta OSP w Słubicach. Podziękowania i życzenia noworoczne dla strażaków, członków Zespołu i Koła Gospodyń Wiejskich złożyli Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki i Przewodnicząca Rady Gminy Słubice – Katarzyna Milczarek. Przed odmówieniem modlitwy kilka słów do zgromadzonych skierował również Proboszcz Parafii w Słubicach – Ksiądz Roman Batorski. Trwając w radosnym okresie Świat Bożego Narodzenia obecni na Sali podzielili się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia.

Po krótkiej części oficjalnej nastąpił poczęstunek, który przygotowali wspólnie członkowie OSP, na czele z Gospodarzem Marzeną Witczeską i Zespołu Ludowego Grzybowianki. Później nastał czas na zabawę taneczną przy dźwiękach m.in. kapeli Zespołu. W trakcie trwania spotkania dotarła do nas informacja o zwycięstwie Polskiego Skoczka Narciarskiego Kamila Stocha, w ostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni oraz w całym Turnieju. Informacja to została przyjęta przez wszystkich bardzo entuzjastycznie i była bardzo optymistycznym akcentem tego wieczoru.

Dołącz do nas
Google+