OSP Słubice
Koncert wigilijny - Zdjęcia i Film

Koncert wigilijny - Zdjęcia i Film

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza i Zespół Ludowy Grzybowianki pod kierownictwem Edyty Piegowskiej przygotowali wigilijny koncert w Kościele w Słubicach.

Wigilijne koncerty w Kościele w Słubicach wpisały się na stałe w obchody Świąt Bożego Narodzenia. Rokrocznie cieszą się one niezmiennie dużym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców Gminy Słubice, parafian oraz wielu gości. Kapelmistrz Orkiestry Szymon Ogrzebacz i Kierownik Zespołu Edyta Piegowska przywitali zebranych słowami wiersza Ks. Jana Twardowskiego - Pomódlmy się w Noc Betlejemską:

Pomódlmy się w Noc Betlejemską
Noc szczęśliwego rozwiązania,
By wszystko nam się rozplątało;
Węzły, konflikty, powikłania.

Aby się wszystkie trudne sprawy
Porozkręcały jak supełki,
Własne ambicje i urazy
Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.

I aby w nas złośliwe jędze
Pozamieniały się w owieczki,
A w oczach mądre łzy stanęły
Jak na choince barwne świeczki.

Aby wątpiący się rozpłakał,
Na cud czekając w swej kolejce,
A Matka Boska – cichych, ufnych –
Jak ciepły pled, wzięła na ręce.

Następnie zebrani w Kościele mogli wysłuchać pięknego koncertu kolęd i piosenek świątecznych. Wprowadził on wszystkich w wyjątkowy, radosny i magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia, tuż przed mającą się za chwilę rozpocząć Pasterką. Zarówno Orkiestra Dęta OSP w Słubicach, jak i Zespół Ludowy Grzybowianki wzięli czynny udział w odbywającej Mszy Świętej.

Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje dla członków Orkiestry i Zespołu, za wyjątkowy występ, za poświęcenie i zaangażowanie w jego przygotowanie.

Dołącz do nas
Google+