OSP Słubice
Wyjątkowa potańcówka

Wyjątkowa potańcówka

We wczorajszy wieczór, sala naszej strażnicy zamieniła się w parkiet, na którym bawili się zgromadzeni na Potańcówce goście.

Trudu zorganizowania spotkania w tanecznej formie podjął się Zespół Ludowy Grzybowianki pod kierownictwem Edyty Piegowskiej. Swoją cegiełkę do tego wydarzenia dołożyli również nasi druhowie, którzy organizacyjnie wsparli Zespół, m.in. przy przygotowaniu sali. Spotkanie zgromadziło wiele osób, w różnym wieku, z wielu różnych miejscowości. Na sali panowała niemal rodzinna atmosfera, która w dużej mierze była zasługą członków Zespołu bardzo zaangażowanych w realizację wczorajszego przedsięwzięcia. Wśród gości przybyłych do naszej strażnicy znalazł się również Wójt Gminy Słubice Krzysztof Dylicki, który podczas krótkiego wystąpienia nadmienił, iż zgodnie ze źródłami historycznymi, a konkretnie chodziło o tekst z gazety z roku 1936, podobnie jak wczorajszego wieczoru na tej właśnie sali strażnicy OSP w Słubicach, również ponad 80 lat temu odbywały się podobne taneczne spotkania.

Potańcówka pod hasłem „Zatańczmy jak za dawnych lat” świetnie wpisała się w historię Słubic oraz naszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Gości bawiła Kapela Zespołu Ludowego Grzybowianki, która dzięki swojej klasie nie pozwalała, aby parkiet choć na chwilę opustoszał. Zgromadzeni goście bawili się świetnie, o czym świadczą rozmowy z niektórymi z nich oraz nieznikające z twarzy uśmiechy.

Serdecznie gratulujemy członkom Zespołu organizacji takiego wydarzenia i mamy nadzieję, że nie będzie to ostatnie wydarzenie, które przyszło nam organizować wspólnie.

Dołącz do nas
Google+