OSP Słubice
Pomoc w przygotowaniach do podsumowania wernisażu - zapraszamy na uroczystość

Pomoc w przygotowaniach do podsumowania wernisażu - zapraszamy na uroczystość

Rok 2017 został oficjalnie ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. W związku z tym wiele wydarzeń organizowanych w tym roku ma tematyczny lub terytorialny związek właśnie z królową polskich rzek.

Dziś, 22-go lipca druhowie z naszej jednostki włączyli się w pomoc przy przygotowaniach do uroczystego podsumowania Wernisażu Malarskiego Poplenerowego, który już jutro (23-go lipca - niedziela) o godzinie 14:00 odbędzie się w Parku przy Pałacu w Słubicach. W imieniu organizatora, Właściciela Pałacu w Słubicach - Prezesa Sławomira Ambroziaka, przekazujemy zaproszenie do udziału w tej uroczystości. Wydarzenie patronatem honorowym objęli Jego Ekscelencja Biskup Senior Diecezji Łowickiej - Józef Zawitkowski oraz Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki.

Nasi druhowie przyczynili się do zawieszenia na elewacji pałacu wizerunku Jezusa Chrystusa, który znajdował się już w tym miejscu podczas uroczystości Bożego Ciała. Przy tych pracach pomógł nam podnośnik hydrauliczny z koszem SH-18 zamontowany na podwoziu Star 28, który znajduje się na wyposażeniu jednostki oraz włączony jest to podziału bojowego, co oznacza, że może służyć podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Druhowie usunęli również złamane i nadłamane gałęzie, które zawisły na jednym z drzew po ostatnich silnych podmuchach wiatru. Gałęzie te mogłyby stanowić zagrożenie dla gości podczas jutrzejszej uroczystości.

Dołącz do nas
Google+