OSP Słubice
Piknik Powitanie Lata

Piknik Powitanie Lata

W minioną niedzielę, 2-go lipca w Wiączeminie Polskim odbył się piknik rekreacyjno – rozrywkowy pn. „Powitanie Lata”. Była to 11 już edycja tej uroczystości, która już na stałe zapisała się w kalendarzu kulturalnych imprez naszej gminy.

Uroczystość rozpoczęła o godzinie 14.00 polowa msza święta odprawiona przez nowego proboszcza parafii Zyck – księdza Jacka Warzechę. Podczas mszy ksiądz proboszcz modlił się w intencji strażaków oraz organizatorów tego pikniku. Na zakończenie mszy świętej delegacja strażaków z OSP Wiączemin Polski wręczyła nowemu księdzu proboszczowi wiązankę kwiatów jako symbol dobrej współpracy z miejscowymi strażakami.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, m.in.: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Płockiego – Adam Sierocki, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku – Hilary Januszczyk, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki, Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubiach – Marek Tarka, wraz z delegacją jednostki, Komendant Gminny Związku OSP RP – Wiesław Cichosz, delegacje jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin: Słubice, Iłów i Gąbin, Proboszcz Parafii w Troszynie Polskim, a także radni, sołtysi oraz mieszkańcy.

W części oficjalnej głos zabrali: Adam Sierocki – wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Hilary Januszczyk – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Płocku oraz Krzysztof Dylicki – Wójt Gminy Słubice.

„Cieszę się, że to Wasz zapał druhny i druhowie strażacy z OSP Wiączemin Polski, wasza pomoc sponsorzy i osoby wspomagające, wasza obecność dostojni goście, sprawiają, że życie w tej społeczności, w tej lokalnej wspólnocie – staje się bardziej urozmaicone, kolorowe i ciekawe, że ta inicjatywa gromadzi delegacje strażaków z różnych jednostek, podkreślając, że jesteście druhowie jedną wielką strażacką rodziną” – powiedział wójt gminy Krzysztof Dylicki. Swoje wystąpienie zakończył słowami: „niech tak jak co roku Powitanie Lata przyniesie wiele radości, bo radość to najlepsze podziękowanie dla wszystkich, którzy zorganizowali i wsparli nie tylko finansowo, ale również moralnie i duchowo tę imprezę, bo radość i uśmiech to lato życia”.

W części artystycznej wystąpiły, mimo rozpoczętych wakacji, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świniarach, oraz działający przy Stowarzyszeniu „Nasza Przyszłość Słubic i Okolic” z siedzibą w Grzybowie, zespół ludowy. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali grochówkę, a zaprzyjaźnione Koło Łowieckie KAMPINOS – pieczonego dzika. Można też było spróbować szczęścia w loterii fantowej „Los Szczęścia”. Darmowa, integracyjna zabawa taneczna była zwieńczeniem tego pikniku.

http://slubice.org.pl/8_wydarzenia/344_powitanie_lata_2017.html

Dołącz do nas
Google+