OSP Słubice
Uroczystości Bożego Ciała

Uroczystości Bożego Ciała

Główne uroczystości obchodów Bożego Ciała w parafii w Słubicach rozpoczęły się o godzinie 12:00.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Słubiach. W Eucharystii uczestniczył poczet sztandarowy OSP w Słubicach (Marek Tarka, Przemysław Adamowicz, Leszek Zwierzchowski) oraz pododdział strażaków złożony z druhów OSP Słubice, OSP Łaziska i OSP Grzybów.

Po Mszy Świętej odbyła się procesja do ołtarzy zlokalizowanych odpowiednio przy strażnicy OSP w Słubiach, przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach, na osiedlu za szkołą oraz przy kościele parafialnym. W procesji obok pododdziału strażaków i wiernych uczestniczyła również Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubiach, pod batutą kapelmistrza Szymona Ogrzebacza oraz Zespół Ludowy Grzybowianki.

Podczas modlitwy przy "strażackim" ołtarzu Proboszcz Parafii w Słubicach - Ksiądz Roman Batorski dokonał poświęcenia obrazu z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, który nasi druhowie otrzymali od pracowników i podopiecznych Ośrodka w Mocarzewie.

Obok udziału w Eucharystii i procesji, druhowie z naszej jednostki odpowiedzialni byli również za zabezpieczenie przemarszu i organizację ruchu podczas uroczystości.

Dołącz do nas
Google+