OSP Słubice
30 lat Zespołu Ludowego Grzybowianki!

30 lat Zespołu Ludowego Grzybowianki!

Jak mawiał Arystoteles – muzyka uszlachetnia obyczaje. Jest nawet taki aforyzm: „Idź tam, gdzie słyszysz śpiew, tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”.

Każdy jubileusz jest bardzo wyjątkowym wydarzeniem. Jubileusz 30-lecia funkcjonowania Zespołu Ludowego, szczególnie dziś, w czasach nowinek technicznych i pogoni za innymi rzeczami, jest wielkim wydarzeniem.

Delegacja naszych strażaków odpowiedziała na zaproszenie Zespołu i stawiła się dziś w Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów Jubileuszu. Warto zaznaczyć, że ciągle aktywną członkinią, zespołu, którym obecnie kieruje Edyta Piegowska, jest pierwsza założycielka Zespołu Pani Cecylia Milczarek.

W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in. Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki, Przewodnicząca Rady Gminy - Katarzyna Milczarek, Dyrektor Wydział Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku - Karolina Koper, Proboszcz Parafii w Słubicach - Ksiądz Roman Batorski, delegacja Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach, delegacja przedstawicieli z gminy Bodzanów oraz wiele innych delegacji.

Obchody jubileuszu składały się głównie z występów zespołu, który zaprezentował piękne piosenki w pięknym wykonaniu. Niesamowity nastrój dopełniała wyjątkowa scenografia, przygotowana na ten występ. Gości czekał również poczęstunek, przygotowany w ludowym stylu. Na zakończenie przybyli goście przekazali na ręce Kierownika Zespołu - Edyty Piegowskiej wiele życzeń i upominków. Nie zabrakło również skromnego upominku od naszej jednostki, który przekazali Piotr Kaczmarek i Ewa Jabłońska.

Gratulujemy wspaniałego jubileuszu oraz zaangażowania i serca jakie wkładane są w każdy występ. Dziękujemy za kultywowanie wspaniałej tradycji i przekazywanie jej kolejnym pokoleniom. Składamy również najserdeczniejsze życzenia dla założycielki, która nadal aktywnie angażuje się w prace Zespołu. Wasza działalność pokazuje, że jesteście WSPANIALI!

Dołącz do nas
Google+