OSP Słubice
Strażacy czytali dzieciom

Strażacy czytali dzieciom

Akcja Cała Polska Czyta Dzieciom trwa nieustannie, dzięki temu kolejni najmłodsi mogą zasmakować piękna czytania i rozwijać swoją wyobraźnię.

Dziś, 12-go maja, nasi druhowie odpowiedzieli na zaproszenie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach, które dotyczyła włączenia się w kolejny etap akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Spotkanie otworzyła Anna Ostrowska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach. Przed przystąpieniem do czytania strażacy odpowiedzieli na pytań, jakich pojawiło się bardzo wiele. Dotyczyły one m.in. najgroźniejszej akcji oraz tego czy wszystkie pożary gasi się wodą. Na pytania najmłodszych odpowiadał Sekretarz naszej jednostki - druh Michał Dylicki.

Nasi druhowie w składzie: Krzysztof Dobaczewski - Naczelnik, Marek Bogiel, Przemysław Adamowicz i Michał Dylicki przygotowali, dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Słubiach, opowieść „Jak Wojtek został strażakiem” autorstwa Czesława Janczarskiego. Jej bohaterem jest tytułowy Wojtek, dzielny chłopiec, mieszkaniec wsi Kozie Różki. Wielkim marzeniem Wojtka było zostać strażakiem i wraz z podziwianymi przez wszystkich mieszkańców strażakami gasić pożary i spieszyć z pomocą ludziom. Zebrane w Bibliotece dzieci słuchały opowiadania z wielkim zaciekawieniem i sądząc po panującej ciszy, z zainteresowaniem. Na zakończenie nasi druhowie otrzymali okolicznościowy adres z podziękowaniem za włączenie się w akcję.

Kolejnym punktem dzisiejszego spotkania był występ grupy teatralnej działającej w bibliotece, który mówił o przyjaźni. Płynęło z niego bardzo ważne przesłanie, że przyjaźni się nie kupuje, przyjaźń można ofiarować.

Ostatnim, wyczekiwanym przez dzieci, punktem była możliwość obejrzenia samochodu pożarniczego i sprzętu jaki znajduje się na jego wyposażeniu. Dzięki pięknej wiosennej pogodzie sprawiło to dzieciom wielką atrakcję.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Biblioteki za zaproszenie. Włączenie się w tę akcję to był dla nas prawdziwy zaszczyt i bardzo przyjemnie spędzony czas.

 

Dołącz do nas
Google+