OSP Słubice
Rezurekcyjna Msza Święta

Rezurekcyjna Msza Święta

Tradycyjnie we wczesnych godzinach porannych, w kościele parafialnym w Słubicach odbyła się Rezurekcja - uroczyste nabożeństwo obwieszczające światu Dobrą Nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa.

Dziś, 16-go kwietnia strażacy ochotnicy z parafii w Słubicach uczesticzyli w porannej rezurekcyjnej Mszy Świętej. Szyk pod dowództwem Komendanta Gminnego ZOSP RP w Słubicach - Wiesława Cichosza składał się z pocztów sztandarowych OSP w Słubicach (Przemysław Adamowicz, Tomasz Zwierzchowski i Tomasz Robak) i OSP w Sielcach oraz strażaków z OSP w Słubicach, OSP w Łaziskach, OSP w Grzybowie i OSP w Sielcach. Wyjątkowy ton uroczystości nadawała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Szymona Ogrzebacza.

Przed rozpoczęciem nabożeństwa nasi druhowie Michał Dylicki, Marek Bogiel, Sebastian Margol i Jacek Górecki pod dowództwem Prezesa - Marka Tarki pełnili wartę przy Grobie Pańskim, a następnie podczas procesji pełnili honorową asystę przy Najświętszym Sakramencie.

Po zakończeniu Nabożeństwa pododdział przemaszerował do strażnicy OSP w Słubicach, gdzie tradycyjne śniadanie wielkanocne dla strażaków przygotowali druhowie z OSP w Grzybowie. W tej symbolicznej chwili towarzyszyli im. m.in. Prezes ZOG ZOSP RP w Słubicach, Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki oraz Proboszcz Parafii pw. Św. Marcina w Słubicach - Ksiądz Roman Batorski. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą oraz poświęceniem pokarmów.

Dołącz do nas
Google+