OSP Słubice
Odpust parafialny

Odpust parafialny

Uroczystości odpustu parafialnego w Słubicach od kilku lat połączona jest z parafialnymi dożynkami - podziękowaniem za plony.

Dziś, 15 sierpnia o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Słubicach, odbyła się uroczysta Msza Święta, która była jednocześnie połączona z podziękowaniem za plony - Parafialnym Odpustem.

W Eucharystii udział wzięli również strażacy ochotnicy: Poczty Sztandarowe OSP w Słubicach (Marek Bogiel, Przemysław Adamowicz, Tomasz Zwierzchowski), OSP w Sielcach oraz strażacy z OSP w Słubicach (Marek Tarka, Andrzej Markiewicz, Ryszard Ziólkowski, Andrzej Dudtkiewicz, Dominik Mićkowski, Michał Dylicki).

Dodatkowo uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza Szymona Ogrzebacza oraz Zespół Ludowy Grzybowianki. Po zakończeniu Mszy Świętej odbył się również koncert Zespołu Ludowego Grzybowianki. Zakończeniem Eucharystii była symboliczna procesja wokół kościoła. Nie można również pominąć pięknie przygotowanego ołtarza, na którym znalazły się plony od parafialnych rolników.

Przypominały, iż w godzinach wieczornych, od godziny 18:00, bawić się będzie można do białego rana przy naszej strażnicy. Serdecznie zapraszamy - do zobaczenia!!

Dołącz do nas
Google+