OSP Słubice
Ostatnie pożegnanie druha Mieczysława Frankowskiego

Ostatnie pożegnanie druha Mieczysława Frankowskiego

Pożegnania członków strażackiej rodziny są zawsze trudne, ale niestety jest to nieodłączny element strażackiej służby.

Dziś, 26 lipca w godzinach popołudniowych, w kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Słubicach odbyła się żałobna Msza Święta, podczas której pożegnaliśmy Druha Mieczysława Frankowskiego.

Był on jednym z założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Juliszewie (1965), piastował stanowisko Prezesa, Skarbnika oraz Gospodarza. Za swoją służbę odzaczony został wieloma medalami: m.in. Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza, Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla pożarnictwa oraz Odznaką Za Wysługę 50 lat.

W uroczystościach żałobnych nie mogło zabraknąć strażaków. Obok pocztów sztandarowych jednostek OSP w Juliszewie, OSP w Piotrkówku, OSP w Wiączeminie Polskim i OSP w Słubicach (Tomasz Zwierzchowski, Leszek Zwierzchowski i Michał Dylicki) uczestniczyli również druhowie tych jednostek oraz jednostek OSP w Grzybowie i OSP w Łaziskach. Pododdział poprowadził Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach, Prezes OSP w Słubicach - Druh Marek Tarka, a w pododdziale znalazł się m.in. Prezes Zarządu Oddziału Gminnego, Wójt Gminy Słubice - Krzysztof Dylicki.

Podczas złożenia do grobu Druha Mieczysława żegnał dźwięk trąbki Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach oraz dźwięki syren samochodów strażackich.

Po zakończeniu uroczystości żałobnych, druhowie z OSP Juliszew zaprosili wszystkich strażaków na poczęstunek, który odbył się w ich strażnicy.

Dołącz do nas
Google+