OSP Słubice
Poświęcenie nowego samochodu dla OSP w Dobrzykowie

Poświęcenie nowego samochodu dla OSP w Dobrzykowie

Przy działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz niesieniu pomocy potrzebującym obok zaangażowania strażaków bardzo ważny jest odpowiedni sprzęt.

Wczoraj, 11 czerwca, w Dobrzykowie odbyły się uroczystości związane z poświęceniem i uroczystym przekazaniem nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu MAN, który w ostatnich miesiącach ubiegłego roku zabudowała firma Stolarczyk.

Gośćmi uroczystości byli m.in. Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP - Waldemar Pawlak, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Płocku - Andrzej Borkowski, Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Płocku - Artur Czachowski, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Gąbinie - Bogdan Stemplewski,  Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin - Krzysztof Jadczak, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku - Marlena Mazurska oraz Komendant Komisariatu Policji w Gąbinie - Piotr Donarski.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej odprawionej, w intencji strażaków, w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrzykowie. W Eucharystii udział wzięli strażacy oraz poczty sztandarowe z jednostek: OSP w Dobrzykowie, OSP w Słubicach (Marek Tarka, Przemysław Adamowicz i Leszek Zwierzchowski), OSP w Czermnie, OSP w Troszynie Polskim, OSP w Wiączeminie Polskim oraz OSP w Nowym Duninowie.

Następnie pododdział przemaszerował na plac przy strażnicy OSP w Dobrzykowie, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Nastąpiło uroczyste poświęcenie, przekazanie oraz chrzest samochodu. Ojcem Chrzestnym został Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP - Waldemar Pawlak.

Na zakończenie części oficjalnej nastąpił uroczysty przemarsz ulicami Dobrzykowa, wokół strażnicy, pododdziału oraz pocztów sztandarowych.

Ostatnim punktem był poczęstunek przygotowany przez druhów z Dobrzykowa.

Dołącz do nas
Google+